19 stycznia 2016

Gniotek sensoryczny dla dzieci - bałwanek


gniotek, antystresowy Tym razem

BAŁWANEK SENSORYCZNY ANTYSTRESOWY GNIOTEK
zarówno dla dzieci jak i dorosłych od dzielareki


Bezpieczna i trwała wersja gniotka, bo bez możliwości pęknięcia jak balonik, a równie dobrze ćwicząca mięśnie dłoni. Gniotki sensoryczne dobrze rozwijają tzw. małą motorykę rączek Maluchów. Gniotki nadają się już dla dzieci, które zaczynają łapać różne przedmioty w rączki (pierwsze miesiące życia).

sensoryczny
Pierwszym, podstawowym ćwiczeniem motoryki małej jest chwytanie. Od pierwszych tygodni życia, mięśnie dłoni ulegają stopniowemu, ale szybkiemu rozwojowi. Regularne doświadczenia dotykowe pomagają wytworzyć właściwe połączenia neuronalne umożliwiające coraz bardziej precyzyjny chwyt i koordynację wzrokowo-ruchową. Im dziecko staje się starsze tym więcej powinno pojawić się aktywności wzmacniających całą dłoń.

Gniotek sensoryczny może być dostosowany do każdej rączki, gdyż łatwo zaplanować jego rozmiar na zamówienie.

Gniotki mogą mieć różny KsZtaŁt i kolor, zależnie od preferencji dziecka, a nawet wyhaftowane imię dziecka. Wersje jeszcze bardziej sensoryczne zawierają większą ilość tasiemek i wypustek, które dodatkowo rozwijają zmysł dotyku u dziecka.

Prezentowany bałwanek wykonany jest na szydełku z grubej, białej wełny z aplikacjami haftowanymi grubymi nićmi, okrągłym kapeluszem i wypchany jest naturalnym, miękkim runem owczym.

Obiór Warszawa lub wysyłka.
Koszt: od 10 zł

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz